TESTUJEMY: Sudocrem

Witajcie!
Dawno nic nie wspominaliśmy co u nas. Niestety jakoś dni zlewają się w jeden i czasu brak.
Możemy pochwalić się zrobionym praniem dziecięcych ubranek. Poprasowane również mamy i poukładane w szafie. Już nie pozostaje nam nic innego jak czekać spokojnie na Tomka.

Z innej beczki: ZOSTALIŚMY TESTERAMI SUDOCREMU!!!
Zgłosiliśmy się jako chętni do serwisu babyboom

Wysłaliśmy zgłoszenie i próbka dziś wylądowała w naszej skrzynce!
Znamy tą markę doskonale, bo bobikowa pupa nie tolerowała żadnego innego kremu na odparzenia. Do dziś tak jest! Jakiekolwiek odparzenie ratuje Sudocrem! Ciekawe jak Tom na niego zareaguje…

 

Kilka słów od producenta:

Sudocrem to produkt dostępny na rynku Wielkiej Brytanii, Polski i wielu krajów europejskich, przeznaczony do pielęgnacji skóry niemowląt jako krem chroniący przed odpieluszkowym odparzeniem skóry oraz łagodzący skutki w przypadku wystąpienia odpieluszkowego odparzenia skóry. Sudocrem aktywnie łagodzi podrażnienia i świąd, zmniejsza dyskomfort oraz chroni delikatną skórę dziecka przed drażniącymi substancjami (takimi, jak np. mocz lub kał). Sudocrem jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

Sudocrem zawiera hipoalergiczną lanolinę – substancję, która tworzy na powierzchni skóry naturalną barierę ochronną, zapobiegając w ten sposób kontaktowi czynników drażniących (mocz i stolec) ze skórą.
Sudocrem może również być stosowany w profilaktyce i łagodzeniu skutków innych problemów skórnych, które wymagają stosowania ochronnego kremu o dodatkowych właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych oraz łagodzących dyskomfort.

Sudocrem zawiera kilkanaście składników, w tym m.in.:

  • hipoalergiczną lanolinę, która pomaga w utrzymaniu prawidłowej wilgotności skóry
  • tlenek cynku – środek o działaniu ściągającym, który zmniejsza utratę płynu tkankowego i pomaga w regeneracji drobnych uszkodzeń skóry
  • benzoesan benzylu i cynamonian benzylu, które zwiększają przyrost komórek naskórka, a także wspomagają i przyspieszają proces jego regeneracji
  • alkohol benzylowy – o właściwościach kojących i łagodzących podrażnienia. Wykazuje również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Sudocrem jest dostępny w aptekach!

Ile kremu Sudocremu mam nakładać na skórę?

Ogólną zasadą jest stosowanie małej ilości kremu, nakładanej cienką warstwą. Sudocrem należy wmasowywać małymi ruchami kolistymi do czasu, gdy na skórze pozostanie cienka, przezroczysta warstwa. Jeżeli nałożona ilość nie pokryje całej powierzchni podrażnionej skóry, można nałożyć odrobinę więcej. Jeżeli skóra po rozprowadzeniu kremu jest biaława, nałożono zbyt dużą ilość kremu.

Kto jest producentem kremu Sudocrem®?

Sudocrem® jest produkowany w Irlandii przez firmę Forest Tosara Ltd – jedną z firm grupy Forest Laboratories Europe.

 

A teraz czas na moją opinię:
Pierwszy raz z marką Sudocrem spotkałam się, kiedy (prawie) cztery lata temu urodził się mój syn. Oczywiście mi go polecono, bo jako młoda matka niewiele wiedziałam o pielęgnacji dziecięcej pupy.
Dostałam kilka próbek od swojej pani ginekolog i kiedy na świecie pojawił się Bobi nie zawahałam się użyć.

Faktycznie, należy nakładać na pupę niewielką ilość kremu. Dzięki czemu wiemy, że jest wydajny.
Działa bardzo efektywnie. Bobik miał dużą tendencję do oparzenia sobie pupy i tylko ten krem na niego działał, a próbowałam na serio wielu. Linomag nawet nie dawał rady. Po dwóch dniach starannej pielęgnacji jakiekolwiek zaczerwienienia nam mijały.

Cena: ok. 35 zł / opakowanie 250g (nam takie opakowanie wystarcza na dobrych kilka miesięcy – zdarzyło się, że nawet i pół roku używaliśmy jednego kremu. Więc wydatek minimalny, jak na swoje zużycie.

Konsystencja: GĘSTY!

Zapach: ja nie czuję by jakoś pachniał.

Ogólne wrażenie: 10/10
Nie wyobrażam sobie nie mieć tego kremu w domu. Pomaga nie tylko dzieciom, ale także i nam na jakiekolwiek odparzenia czy otarcia.

POLECAM Z CZYSTYM SUMIENIEM!

 

Reklamy