Mali modele

Modeling i świat mody to bardzo groźny i niebezpieczny świat. Wyzysk, ocenianie na podstawie wyglądu, traktowanie człowieka jak przedmiot na aukcji… Dlaczego więc na siłę wciągamy w niego nasze dzieci?
Siedziałam sobie dziś rano z młodszym i nagle moją uwagę zwrócił rozpoczynający się w telewizji program o małych dziewczynkach, które matki zapisują na konkursy piękności. Występują już nawet kilkumiesięczne maluchy. Za wszelką cenę walczą o nagrodę główną, która przeważnie jest niemałą suma pieniężną.
Zastanawia mnie fakt, dla kogo te dziewczynki tak się poświęcają. Dla siebie i spełnienia swoich marzeń o byciu miss, czy raczej dla niespełnionej w młodości matki?
No bo przecież większość z nich na co dzień nie nosi sztucznej opalenizny, nie doklejają sobie długich po brwi rzęs i nie doczepiają tipsów z finezyjnymi wzorkami.
No bo sami popatrzmy na to zdjęcie i zastanówmy się, co pięknego jest w takiej dziewczynce? Pomińmy fakt dodania efektów przez Photoshop. Sam puder i masa niepotrzebnych specyfików upiększających.

źródło: http://www.smh.com.au
To zdecydowanie nie dla mnie! Nie przekonuje mnie fakt, że zawody uczą ZDROWEJ rywalizacji, że nie zawsze w życiu da się wygrać. Nie raz słyszałam wyzwiska w kierunku koleżanek, płynące z ust małych miss. No i gdzie tu kultura i podstawowe maniery? Te dziewczynki to rozpieszczone potworki, tupiące nogami i wrzeszczące na własnych rodziców. Często zachęcane do kolejnych występów poprzez przekupstwo.
Gdzie tu pasja do zawodów?
Samozadowolenie z tego, co się robi.
Uczenie się na błędach.
Przyjmowanie porażki z pokorą. Wyciąganie wniosków z każdego pokazu.
Zwyczajnie jestem oburzona i uważam, że takie konkursy powinny być zakazane do pewnego wieku. Co najmniej do osiągnięcia pełnoletności (chociaż wiek skończonych osiemnastu lat nie gwarantuje zdroworozsądkowego myślenia!).
A jakie jest Wasze zdanie?
Posłalibyście dzieciaki na takie konkursy z blichtrem?
A może macie jakieś doświadczenie w tym kierunku?
Może wysyłaliście zdjęcia dzieciaków do agencji dla małych modeli?

A tu zdjęcie z wczorajszego wyjścia na spacer. Ale było zabawy w rzucaniu się liśćmi. Tego nam było potrzeba.

Reklamy